زیان 625 میلیون دلاری از محل قاچاق در سال گذشته

زیان 625 میلیون دلاری از محل قاچاق در سال گذشته

دسته : اخبار _ 1396/7/29

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سال گذشته دولت از محل قاچاق تلفن همراه به کشور متحمل زیان دستکم 625 میلیون دلاری شد که اجرای طرح #رجیستری از چنین ضرری جلوگیری خوهد کرد.

حمیدرضا دهقانی نیا خاطرنشان کرد: حفظ سلامت کاربران، کسب حقوق ورودی برای دولت، جلوگیری از فروش گوشی های سرقتی و برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش، از جمله مزایای این طرح است که بتدریج حاصل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مردم نگران گوشی های در دست خود نباشند، زیرا خدمات این گوشی ها به روال سابق دریافت خواهد شد. دهقانی نیا هشدار داد: افراد به هیچ عنوان نباید هزینه ای بابت طرح رجستری پرداخت کنند و اگر برخی هزینه ای بابت این موضوع مطاله کردند، پرداخت نکنند.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: افرادی که از روز شنبه ۲۹ مهرماه آینده برای خرید گوشی ‌های تلفن همراه #مشمول_طرح به بازار مراجعه می کنند، باید از ثبت آن در سامانه طراحی شده اطمینان یابند. به گفته این مسئول، بر اساس مدل‌هایی که بتدریج اعلام می‌شود هر خریدار باید کد IMEI را که در داخل گوشی و پشت باطری آن قرار دارد را با کد درج شده بر روی جعبه تطبیق داده و سپس اصالت آن را با سامانه مربوطه تطبیق دهد.

 

منبع: 
@hamta_asnaf