روشن شدن فرآیند طرح رجیستری

روشن شدن فرآیند طرح رجیستری

دسته : اخبار _ 1396/7/19

فروشندگان محترم:
 
پیرو جلسات متعدد در مورد اجرای طرح احراز اصالت تلفن همراه (ریجستر) ذکر چند مورد جهت روشن شدن فرایند این موضوع حائز اهمیت می باشد که در ذیل بصورت پرسش و پاسخ مطرح گردیده است.

۱-آیا گوشی های قاچاق بلافاصله بعد از اجرای طرح از سرویس خارج می شود؟؟؟
خیر، اجرای طرح بصورت تدریجی با چند مدل در هفته اول آغاز شده و به تناوب اضافه شدن مدلهای دیگر اضافه شده و تا پایان سال تمام مدلها شامل طرح می گردند.

۲_آیا امکان ثبت سفارش بصورت تکی وجود دارد؟؟؟
در حال حاضر و در ابتدای طرح این امکان وجود ندارد ولی در سال آینده با مراجعه به گمرک شهرستان ها و پرداخت عوارض گمرک امکان ثبت گوشی به وجود خواهد آمد.

۳_آیا گوشی های استوک (دست دوم) ، رفرش ، چینی و طرح اصلی قابلیت ثبت در سامانه را دارد؟؟؟
خیر، با توجه به اینکه اصالت این سری از گوشی ها پس از ثبت سفارش، توسط کارشناسان گمرک باید تایید شود، لذا امکان ثبت وجود ندارد.

۴_ جدول زمان بندی طرح چگونه است؟؟؟
هر یک از مدل هایی که قرار است تحت پوشش طرح قرار بگیرد ۳ تا ۷ روز قبل از ریجستر شدن از طریق اتحادیه ها به اعضا اطلاع رسانی شود تا اقدامات لازم جهت فروش یا گذاشتن سیم کارت در گوشی ها جهت ثبت در شبکه انجام گیرد.

۵_ آیا از لحاظ فنی راهی برای دور زدن طرح وجود دارد؟؟؟
باتوجه به هوشمندسازی سیستم ،گوشی هایی که سریال آنها null و یا zero و یا اینکه یک سریال روی دو گوشی یا بیشتر ثبت شده باشد غیرقابل استفاده بوده و وارد شبکه نمی شود.

۶_آیا سامانه ای برای تشخیص اصالت گوشی برای خریدار وجود دارد؟؟؟
سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۸۸۸۷ و سایت رسمی گمرک ایران به آدرس   www.irica.ir  برای اطمینان از ثبت سریال در اختیار مصرف کنندگان می باشد.